Nerozčuľujte sa nad bratislavskými zápchami!

Autor: Martina Rúčková | 28.6.2013 o 16:22 | (upravené 9.9.2014 o 12:13) Karma článku: 6,46 | Prečítané:  941x

Keď som Moskvu navštívila ešte ako turista, môj svokor sa nám ako pravý sprievodca patrične venoval a na dlhšie presuny nás bral autom. Pár prejazdov mestom cez víkend sa ešte zdalo byť relatívne v poriadku, ale počas mojej druhej návštevy sme šli autom odniekadiaľ z mesta späť na Slovenský dom. Napriek tomu, že sme pred sebou nemohli mať viac ako tri kolometre, cesta nám trvala dve hodiny. Svokra to už vzdala a vybrala sa domov peši, že tam bude aj tak skôr. A veru dobre spravila. Moja sesternica nechcela veriť, že len okolo jednej odbočky sme sa krútili dobrých štyridsať minúť...

 

Nuž, i to patrí do každodennej reality veľkomiest. Keďže do Moskvy sa hrnie čoraz viac ľudí a teda aj čoraz viac áut, v spojení so zanedbávaním dopravnej situácie vzniklo to, čo vzniklo. Ak sa človek rozhodne ísť autom, a ešte nebodaj aj počas špičky, poriadne si postojí v zápche a môže sa modliť aby niekomu pred ním nedošiel benzín...

Rovnako je potrebné modliť sa aj za to, aby sa vašou trasou nerozhodol ísť prezident. Cestu kvôli jeho kolóne totiž uzatvárajú s dostatočným časovým predstihom. Trénovaní Moskviči už vedia, že ak sa na ceste vyskytuje príliš veľa policajných áut, čoskoro ju asi uzatvoria a preto sa rýchlo snažia dostať na niektorú z vedľajších ciest. Podľa jednej z historiek, ktoré som počula, sám Putin raz dobrých pätnásť minút meškal do Veľkého divadla na predstavenie a ospravedlnenie odľahčil vysvetlením, že, to viete, metro vlaky meškali. Jeho slová sprevádzal srdečný smiech a konštatovanie, že pán prezident má dobrý zmysel pre humor.

A teraz si predstavte, že po takýchto zážitkoch ste v Bratislave niekde na obchvate a nadávate, pretože kvôli zápche sa vám cesta domov natiahne o pol hodinu. Keď sme takto s manželom naposledy sedeli v zápche v rámci klasického piatkového východniarskeho exodu, v duchu som si zanadávala. A hneď nato som si spomenula na Moskvu a každodenné slimačenie áut v čase špičky niekde na Tverskej a musela som sa usmiať. Nech žijú bratislavské zápchy!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?